PROTHERM Kombi Servisi

PROTHERM Kombi Servisi; PROTHERM kombi servisi olarak sizlere kombi hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Kombiler, hermetik kombi, yarı hermetik kombi, bacalı kombi ve yoğuşmalı kombi olmak üzere 4’e ayrılır. Bunlar arasında ne fark, hangisini almak daha uygun olacak gibi sorunları da yazımız içinde bulacaksınız. PROTHERM kombi servisi ailesi olarak bu konuları da size basit ve anlaşılır bir şekilde anlatacağız.

PROTHERM Kombi Servisi; PROTHERM kombi servisi olarak hermetik kombiler hakkında kısaca bilgi verelim: Hermetik kombiler; kombi siteminin çalışması için yakması gereken oksijeni içerden değil de dışarıdan alır. Bir baca sistemi vardır. Dışarıdan temiz havayı alır. Atık gazı atmak içinde yine baca kullanılır. Genellikle bu tip hermetik kombiler, dış cephesi olan bir yere monte edilir. Eğer dış cephede oluşan görüntü sizin için sıkıntı değil se tercih edebilirsiniz.

PROTHERM Kombi Servisi; PROTHERM kombi servisi olarak bu kez de yarı hermetik kombileri kısaca tanıtalım. Yarı hermetik kombi: hermetik kombiler ile arasında çok fazla bir fark yoktur.  Yarı hermetik kombiler atık gazları baca yardımı ile dışarı atarlar ancak bunu yaparlarken bir fan kullanarak atık gazları dışarı atarlar. Aralarındaki farkın fan olduğunu söyleyebiliriz.

PROTHERM Kombi Servisi; PROTHERM kombi servisi olarak bu kez de Bacalı kombileri hakkında bilgi verelim. İsminden de anlaşıldığı bir baca sistemi olan kombi türüdür. Sistemin çalışması için gerekli olan ateşleme için oksijeni bulunduğu ortamdan alır. Oluşan atık gazı ise baca yardımı ile dışarı aktaran kombilerdir. PROTHERM kombi servisi olarak şunu da ilave edelim fiyat olarak da olaya bakmanızı tavsiye ediyoruz.

PROTHERM Kombi Servisi; PROTHERM kombi servis olarak şimdi de size yoğuşmalı kombi hakkında bilgi verelim. Baca gazını yoğuşturarak baca gazından kaybedilen atık ısıyı(gizli ısı) geri kazanma sistemine göre çalışan cihazlara yoğuşmalı cihaz, bunların aynı cihaz içinde hem ısıtma yapan, hem de sıcak kullanım suyu sağlayanlara yoğuşmalı kombi denilir.

Yoğuşmanın olabilmesi için baca gazı sıcaklığının 56 C’nin altında olması gerekir. Aksi takdirde istene yoğuşma ortamı oluşmaz. Verimin en fazla olduğu kombi türü yoğuşmalı kombilerdir.

PROTHERM Kombi Servisi; PROTHERM kombi servisi olarak şunları kombi konusunda sizlerle paylaşmak isteriz. Binanızda eğer yalıtım varsa %40 tasarruf sağlanmış olur. Eğer binanızda bina yalıtım sistemi yoksa radyatörlerin arkasına ısı yalıtım levhaları konularak ısı kaybı engellenmiş olur. Oda termostatı kullanılabilir. Böylelikle her 1 derece de % 5 gibi bir tasarruf sağlar. Peteklere de termostatik vanaların takılması tasarrufu artırır. Pencerelerin çift cam olması da yine ısı kaybını engeller.

Sosyal Medya Hesaplarımız

WhatsApp'ten Ulaşın!